Samurajská HQ katana "HATTORI HANZO" s bohatým příslušenstvím!

HQ!
Neohodnoceno
7 099 Kč –22 % 5 499 Kč 4 545 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Velmi populární katana vhodná i na sekání bambusových rohoží. Dodáváno v dárkovém boxu s příslušenstvím. Nejlepší volba v této cenové kategorii. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samurajská HQ katana "HATTORI HANZO" s bohatým příslušenstvím!

Exkluzivní výrobek pouze pro CHLADNEZBRANE.EU - ručně kovaná a překládaná ocelová čepel + bohaté příslušenství pro údržbu! To vše za PÁR TISÍC!!! 

Opravdu nádherná černá samurajská katana "HATTORI HANZO" byla vyrobena pro komplexní potěchu ze samurajské historie a kvality legendární katany!

Čepel katany je zakalená a vyráběna ručně z překládané oceli! To znamená, že 2 druhy oceli byly postupně překládány více než 300x! Jedná se konkrétně o uhlíkatou ocel 1045 a vysoce karbonovou ocel 1060! Ostří je po celé délce zdobeno hamonem a zakončeno kissaki. Broušená je velice ostře, které dokáže přeseknout i rákosové rohože! Neslouží tedy jen pro dekoraci, ale i pro praktické sportovní sekání!

Rukojeť katany je tradičně zdobená pravou rejnočí kůží same-hada a zlatými kovovými detaily menuki. Čepel je v rukojeti pevně zakolíčkována 2 dřevěnými čepy!

Záštita katany "HATTORI HANZO" je zcela tradiční! Kulatá celokovová tsuba s japonskými výjevy zlatavě ozdobenými. Naleznete zde Torii, samurajské výjevy, bambusový háj apod. Celodřevěná pochva meče je přenádherně leštěná v černém designu. Leštěný povrch dodává na luxusu.


TESTOVÁNO A DOPORUČENO prestižní samurajskou skupinou GORIN pro začínání v Tameshigiri! (profesionální sekání rákosových rohoží)

Tento slavný samurajský meč je v této podobě zpracován opravdu zdařile a to včetně bohaté výbavy. V dárkovém balení katany "HATTORI HANZO" s příslušenstvím se nalézá:

  • ručně kovaná katana s dřevěnou pochvou
  • černý háv na přenos katany
  • mosazné kladívko (Mekugi-nuki) se 2 dřevěnými kolíčky pro vytlačování původních kolíků z rukojeti
  • leštící palička (Utchiko)
  • čistící olej
  • jemné hadříky na otěr a leštění čepele

Palička Utchiko je palička vytvořena z jemného rozemletého kamene zabaleného do proužku hedvábí. Paličkou se nanáší na čistou oleje zbavenou čepel poprašek kamene, který se poté stírá měkkým čistým hadříkem směrem ke hrotu katany. Tím se damašková čepel katany nejen čistí, ale ostří se dotahuje k japonské dokonalosti! Katana "HATTORI HANZO" i se svým čistícím příslušenstvím je zasílána v dárkovém balení. Bohaté příslušenství zvyšuje samurajský nádech katany a umožňuje péči o čepel i výměnu záštit (tsuba).

Tento samurajský meč patří mezi naše dražší. Nicméně pokud uvážíme použitou ocel, bohaté příslušenství a věrohodné zpracování, pak si pořád zachovává velice příznivou cenu!

Meč může sloužit i pro trénink bojových umění - např. kendó, nikoliv však pro kontaktní šerm.

Darovat tento meč znamená popřát sílu a čest nebo projevit loajalitu. Neurazíte tím nikoho - ba naopak! Meč může sloužit i pro trénink bojových umění - např. kendó, nikoliv však pro kontaktní šerm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Samurajské meče
Záruka: 2 roky
Druh: katany
Hmotnost meče + pochva: 1257 g
Hmotnost meče: 1012 g
Délka meče: 102 cm
Délka rukojeti: 28,3 cm
Délka čepele: 70,3 cm
Materiál: damašková ocel, kov, dřevo, tkanina
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: