Meč Boromira syna Denethora "SWORD OF BOROMIR" Pán prstenů

HQ!
1 hodnocení
5 999 Kč –38 %
Meč Boromira syna Denethora "SWORD OF BOROMIR" Pán prstenů
5 999 Kč –38 % 3 699 Kč 3 057 Kč bez DPH
Skladem

Detailní replika v poměru 1:1 s filmovou předlohou. Meč jímž se ve filmové trilogii Lord of the Ring oháněl Boromir, velitel Gondorských vojsk. Ideální doplněk do sbírky či k cosplayi. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meč Boromira syna Denethora "SWORD OF BOROMIR" Lord of the Rings

"Poneseš sudbu všech. Je-li to vůlí rady... Gondor je s tebou. "

Boromir syn Denethora byl velitelem Gondorských vojsk, oblíbený syn Gondorského správce a člen Společenstva prstenů. Boromir byl statečný a silný  válečník, to bohužel nestačilo k tomu, aby odolal moci jednoho prstenu. Jako pokání za své činy se Boromir postavil přesile Uruk-Hai, aby ochránil Pulčíky Smíška a Pipina, což ho nakonec stálo život rukou kapitána Uruk-Hai Lurtze. Boromir padl a stal se hrdinou, jenž byl oslavován po celém Gondoru. Jeho otci to však klid nepřineslo. Vážení přátelé, nyní Vám přinášíme Meč Boromira syna Denethora "SWORD OF BOROMIR"  

Krásou a detailním zpracováním se tento meč vyrovná svým bratříčkům ze stejnojmenné trilogie. Meč je vyrobený z pevného kusu nerezové oceli o velikosti 1:1 je naprosto totožný s filmovou předlohou, kterou se oháněl Sean Bean. Rukojeť meče je vyrobena ze dřeva, obdařena protiskluzovým povrchem. Pevně padne do ruky a díky její délce jde meč užívat jednoruč, tak obouruč. 

Hlavice na konci rukojeti je jednoduchého designu, který však působí podobně, jako hlavice u opravdových historických mečů, nenajdete zde žádné zbytečné detaily, které by Vám vadily v uchopení meče. Celá hlavice je zhotovena z jednoho masivního kusu oceli.


Zahnutá záštita též připomíná klasický tvar, který nalezneme u historických mečů, ovšem tato se liší ve svém jednoduchém, ale krásném zdobení. Záštita je po obou stranách torzírovaná (zakroucena).

Čepel meče je zhotovena do trojúhelníkového tvaru. Začíná na šíři 5,6 centimetrů a lehce se zužuje, až ke špici. Čepel je po celém svém povrchu lesklá a v jejím středu najdeme krevní žlab. Ostří je tupé. Jedná se především o výstavní repliku, kterou nedoporučujeme ostřit, ani využívat na kontaktní šerm. Ovšem k nácviku seků se využít dá. :) 

Součástí meče je také dřevěná pochva, která je po celé svém obvodu potažena černou ekokůží. Zakončení po obou stranách jsou zhotoveny z oceli. Jedná se o designově obyčejnou pochvu na které však nenajdete ani mikroskopický kus plastu. To samé platí o meči. :) 

Kvalitní a krásná replika, která rozhodně nesmí chybět ve sbírce pravého fanouška Tolkienových příběhů. Meč se dokonale bude vyjímat ve Vašem příbytku, nebo pod pergolou. Je také ideálním doplňkem jak k cosplayi Boromira, nebo i ke kostýmu obyčejného rytíře. Dá se také skvěle využít pro divadelní představení, jako rekvizita.

Upozorňujeme ovšem že se nejedná o meč přizpůsobeny na kontaktní šerm. 

     

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pán Prstenů / Hobit
Záruka: 2 roky
Druh: repliky
Hmotnost Celková: 1746 g
Hmotnost meče: 1425 g
Hmotnost pochvy : 323 g
Délka Celková: 100 cm
Délka rukojeti: 11 cm (od záštity po hlavici)
Délka čepel: 75 cm
Délka pochvy : 78,6 cm
Materiál: ocel, ekokůže, dřevo (Pouzdro)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: