Katana "O BOKKEN" Cold Steel

HQ!
2 hodnocení
899 Kč 743 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Bezpečná a levnější verze bokkenu od značky Cold Steel. Vyrobeno z pevné Polypropylene. Odolný tréninkový nástroj za nejlepší cenu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Katana "O BOKKEN" Cold Steel

"Bokken" je japonský dřevěný meč používaný pro trénink. Má obvykle velikost a tvar katany, ale někdy je tvarován jako jiné meče, např. wakizashi a tanto. Některé okrasné "bokkeny" jsou zdobeny perleťovou prací a propracovanými řezbami.

Byly navrženy tak, aby snižovaly škody způsobené bojem se skutečnými meči a používaly se k výcviku samurajských válečníků. Bokkeny se nakonec staly smrtícími zbraněmi - Miyamoto Musashi, kenjutsu mistr, byl znám tím, že bojoval s plně ozbrojenými nepřáteli s jedním nebo dvěma bokkeny. Ve slavné legendě porazil Sakasi Kojiro soupeře s bokkenem, který vyřezal z vesla na lodi při plavbě na souboj.

"BOKKEN" se používá jako levná a relativně bezpečná náhrada za skutečné meče v několika bojových uměních (aikido, kendo, iaido, kenjutsu a jodo). Není to sparringová zbraň, ale je určena k aklimatizaci studenta pro boj se skutečným mečem. Zatímco jeho použití má několik výhod oproti použití živé hrany zbraně, může být stále nebezpečný, a jakýkoli výcvik s bokkenem by měl být dělán s náležitou péčí.   

Světová značka Cold Steel navrhla "Japanese Training Swords", které jsou pečlivě modelovány podle světově proslulých mečů řady Warrior stejné značky. Jejich široké čepele napodobují linii řady Warrior, ale jsou vyrobeny z velmi tvrdého polypropylenu, bez ostrých hran nebo bodů, a proto jsou ideální pro obrněný výcvik, kondiční tréninky a "pell work".

Na video se můžete podívat zde:

Svě

Doplňkové parametry

Kategorie: LARP a COSPLAY
Záruka: 2 roky
Druh: samurajské meče
Hmotnost: 785 g
Tloušťka: 25,4 mm
Celková délka: 105 cm
Délka čepele: 77 cm
Délka rukojeti: 28 cm
Materiál: Polypropylene
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: