Vojenská šavle "CAVALERY OF EAGLES"

HQ! Zľava po registracii 0
5 hodnocení
4 999 Kč –60 %
Vojenská šavle "CAVALERY OF EAGLES"
4 999 Kč –60 % 1 999 Kč 1 652 Kč bez DPH
Skladem

Nádherná replika vyrobena z pevné a kvalitní oceli. Detailní zpracování + pevná ocelová pochva, s možností zavěšení na opasek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vojenská šavle "CAVALERY OF EAGLES"

Oddíly kavalérie byli, už od nepaměti součástí mnohých bitev. Jejich výhodou byla vysoká mobilita, jenž byla schopná otočit leckterou významnou bitvu. Díky jejich schopnosti se rychle pohybovat zbořili naděje leckterého generála či taktika. Avšak věc, která z mužů kavalerie činila ještě obávanější bojovou silu byla jejich zbraň, tenká čepel, chránič rukou a pekelně ostré ostří. 

Šavle se poprvé objevila už ve středověku, svého největšího uplatnění se však dočkala v průběhu novověku, kde ji například používali mongolští nájezdníci, či také armáda v Uhrách. Šavle byla rychlá a smrtící a s přidáním koňské síly, kterou jezdci kavalérie byli známi, dodala všemu ještě větší razanci a sílu. Díky této kombinaci se stali obávanou a legendární jednotkou novodobých armád a je používaná dokonce i dnes!

Zbraň je vyrobena z
kvalitní oceli a je velice věrohodná. Rukojeť zbraně je z černě zabarveného dřeva. Další částí je pro šavle klasický kryt rukou, jenž je ozdoben krásnou rytinou orla. Ať už jste vášnivým sběratelem dobových zbraní, či Váš praděd byl jedním z členů legendární kavalerie, je tato šavle absolutní nutností!

Doplňkové parametry

Kategorie: Filmové repliky
Záruka: 2 roky
Druh: šavle
Celková Hmotnost: 1228 g
Délka celková: 98 cm
Délka šavle: 93,6 cm
Hmotnost šavle: 775 g
Délka čepele: 81 cm
Délka pochvy: 85,3 g
Hmotnost pochvy: 454 g
Materiál: Nerezová ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: